Pigmentové skvrny

Co to jsou pigmentové skvrny?

Pigmentové a stařecké skvrny jsou nepravidelné hnědavé shluky, které se vytvářejí na naší pokožce a jejímu vzhledu příliš nelichotí. Jejich příčinou je porucha tvorby pigmentu. Jejich vznik ovlivňují především genetické dispozice a slunce, které nutí buňky melanocyty produkovat kožní barvivo (melanin), přirozenou ochranu kůže před ultrafialovým zářením.

Pigmentové skvrny mohou vzniknout také jako následek spálení kůže, záněty,používání hormonální antikoncepce.Bohužel žádná procedura není schopna odstranit mnohaleté stařecké skvrny, které prostupují hlouběji do kůže,ale může výrazně zlepšit

Jak odstranění pigmentové skvrny?

Intenzivní pulzní světlo (IPL) je účinná metoda , pokud je pigment absorbován ve vrchních vrstvách pokožky. Vrstva pokožky se skvrnami je odstraněna a pod ní vznikne nová vrstva kůže.

V ošetřované oblasti vydává IPL krátkodobý světelný puls, který je následně pohlcen barvivem v pigmentové skvrně. Tkáň pigmentové skvrny je takto krátkodobě zahřáta na teplotu okolo 60°C a zničena. Pomocí IPL lze efektivně odstranit pigmentové skvrny hlavně ve svrchní části kůže, tzn. skvrny od sluníčka.

Na jaké výsledky se můžete těšit?

Pro maximální výsledky doporučujeme absolvovat kůru 4 až 5 ošetření ve frekvenci po jednom měsíci.

Po ošetření se pigmentová skvrna tmavě zabarví. Tkáň pigmentové skvrny byla sice zničena, nicméně stále se nachází na stejném místě ve svrchní vrstvě pokožky. Tato vrstva se pak přirozeně obnoví a během 2-3 týdnů vytlačí mrtvou tkáň na povrch. Poté skvrna naprosto a absolutně zmizí a není po ní ani památky.

Doporučení před a po proceduře

  • Ideálním obdobím k podstoupení procedury jsou zimní měsíce, když není slunce příliš aktivní.
  • Před ošetřením by neměla být kůže opálená. IPL lépe funguje na neopálenou pokožku.
  • Po ošetření je nutné chránit ošetřované partie krémem s ochranným faktorem proti UV (50) a vyhnout se pobytu v sauně a soláriích.

PIGMENTOVÉ SKVRNY DO 10 IMPULZŮ


1000 Kč

PIGMENTOVÉ SKVRNY DO 20 IMPULZŮ


1900 Kč