Čištění pleti

29.11.2020

Čistění je ten úplně nejdůležitější krok při jakémkoliv ošetření pleti. Pokud tento krok podceníte, nebo úplně vynecháte, tak při následném použití sebelepší kosmetiky se efekt rozhodně nedostaví. Jak na to? Prvním krokem ke správnému čištění je vybrat si tu správnou řadu produktů, vhodnou pro vaší pleť. Zvolením nesprávných produktů můžete nejen znehodnotit účinek dalších kosmetických přípravků, které chcete aplikovat po vyčištění pleti, ale můžete si pleť dokonce poškodit (např. nadměrným vysušením, nebo podrážděním). Aby nedošlo k přesušení nebo podráždění pleti určitě se vyhněte produktům s obsahem sulfátů (SLS, SLES), parabenů, nebo jiných detergentů, které jsou příliš agresivní pro všechny typy pleti. U pěny či gelu sledujte, jak moc pění. Kvalitní přípravky pění jen jemně, rozhodně by neměly pěnit jako šampón, nebo přípravek na mytí nádobí. Tady opravdu neplatí, čím víc, tím líp....Při čištění pleti nesmíme zapomenout dodržovat jednoduché postupy: 

Krok číslo 1: Zbavte se make-upu - odlíčení

Pozor na dva pojmy - odlíčení pleti a čištění pleti. Večer by jste měli začínat s odličujícím přípravkem, který odstraní make-up. Začínejte vždy odlíčením očí. Vzhledem k tomu, že se jedná se o nejcitlivější oblast obličeje, používejte speciální přípravek, který je pro tuto oblast přímo určený - odličovač očí (např. Syncare odličovač očního okolí). K celkovému odlíčení pleti obličeje použijte pleťové mléko (např. Syncare odličovací a čistící mléko) nebo micelární vodu (napři. Syncare  Micelární čistící voda 100% kyselina hyaluronová). Ty si poradí s velkou vrstvou make-up i s nečistotami rozpustnými v tucích. Nebo rovnou po odlíčení očí přejděte k čištění pleti.


Krok číslo 2: Čištění pleti

Při výběru čistící řady je rozhodující typ vaší pleti. Pro normální či suchou, zvolte přípravky hydratující (např. syncare čisticí mléko), pokud je vaše pleť mastná nebo smíšená, doporučujeme ji čistit hloubkově (např. syncare čistící gel). V případě velmi citlivé pleti volte zklidňující přípravky. U všech typů pleti s výjimkou citlivé se doporučuje ještě jednou za čas, zejména v podzimním a zimním období aplikovat peeling. Je jedno jaký peeling zvolíte, ať už chemický, enzymatický, nebo mechanický (např. syncare enzymatický peeling), ale určitě si jej jednou za čas dopřejte, protože vám nejen odstraní odumřelé buňky a tím zlepší průnik účinných látek do kůže, ale zajistí i přirozenou obnovu zdravých kožních buněk.