Prodlužování řas

Prodlužování řas

Pokud chcete ušetřit spoustu času zbytečným líčením a cítit se 24 hodin neodolatelně krásná a upravená, zajistěte si neodolatelné řasy, které Vás oprostí od malování a vykouzlí Vám přirozený nebo extrémně výrazný pohled dle Vašich přání. Prodlužování řas metodou řasa na řasu je dlouhodobý a pohodlný způsob prodloužení přírodních řas, díky kterému budou Vaše řasy dlouhé, natočené a husté a přitom budou působit naprosto přirozeně.

Řasy jsou odolné vůči vodě, nevyžadují náročnou údržbu, a proto jsou vhodné k dennímu nošení.

Aplikace se provádí vleže na kosmetickém lehátku, kdy je spodní víčko překryté ochrannou náplastí, která zároveň
slouží jako výživa pro oční okolí. Oči jsou během aplikace zavřené. Na přírodní řasy se postupně nalepují řasy umělé, které jsou vyrobené z hypoalergenního monofilu s přídavkem syntetiky nebo hedvábí. Technika se prodáví pomocí speciálního lepidla - adheziva, proto jsou takto prodloužené řasy k nerozeznání od řas přírodních. Celá aplikace je naprosto bezbolestná.

Tento způsob prodloužení přírodní řasy nezatěžuje. Ty projdou svým cyklem růstu a po vypadnutí se následně obmění.

Používaná lepidla mají veškeré certifikáty a jsou testovány Státním zdravotním ústavem v Praze. Vzhledem k tomu, že lepidla nejsou prodejná osobám bez odborného proškolení, není nutné se jejich použití obávat.

Trvanlivost je závislá na délce cyklu Vašich přírodních řas. Ideální je doplnění provést v období mezi 3 - 5 týdny, aby Vaše řasy byly stále krásně husté a Váš pohled zůstal nadále neodolatelný. Principem doplnění je korekce a doplnění řas, které v průběhu 3 - 5 týdnů vypadly.

Životnost prodloužených řas můžete výrazně ovlivnit dodržováním několika jednoduchých pravidel.

 • 24 hodin po aplikaci umělých řas se vyhněte kontaktu s vodou, tedy ani se nesprchovat.
 • 48 hodin po aplikaci prodloužených řas se vyhněte kontaktu s párou.
 • Oči a oční okolí odličujte pouze odličovačem na bázi vody nebo gelu.
 • Prodloužené řasy mechanicky nedrážděte - nemněte si oči, nespěte s obličeje v polštáři, nebo netlačte silně řasy při odličování.
 • Příliš častý pobyt ve vodě (např. plavání v bazénu nebo v moři) může životnost řas zkrátit.


 

Řasa na řasu 

přirozený vzhled nové komplet

990 Kč

Řasa na řasu DOPLNĚNÍ 

přirozený vzhled

350 Kč

Volume efekt

nové komplet

1490 Kč

Volume efekt

doplnění do 2 týdnů

490 Kč

Volume efekt

doplnění do 3 týdnů

590 Kč

3D hollywood objem s použitím nano řas

nové komplet

1890 Kč

3D hollywood objem s použitím nano řas

doplnění 

890 Kč

Kašmírové/norkové řasy

nové komplet

1290 Kč

Kašmírové/norkové řasy

doplnění

490 Kč

Sundání řas


150 Kč

Pokud klientka přijde po delší době a má viditelně propadané řasy, tak se připlácí 100-200 Kč.

Rezervujte si svůj termín

Jak se prodlužování řas provádí

Dopřejte si prodlužování řas nejmodernějšími technikami. Horní řasy jsou prodlouženy a zhuštěny lesklými a velmi elastickými kvalitními řasami.

Aplikace se provádí vleže, při které je spodní víčko překryté ochrannou podložkou, která zároveň slouží jako výživa pro oční okolí. Oči jsou zavřené. Na přírodní řasy se jednotlivě nalepují umělé řasy speciálním lepidlem, které vytváří velmi odolné, flexibilní a dlouhotrvající spojení. Díky tomuto se můžete bez obav věnovat svým aktivitám a sportu, nevyjímaje plavání a saunování. Tento způsob, při odborném prodloužení nezatěžuje řasy přírodní, které projdou svým cyklem růstu až do vypadnutí a následně se obmění. Ty se při doplnění opět prodlouží. Aplikace je bezbolestná a relaxační.

Co je třeba vědět před prodloužením řas

 • přijít bez make-upu, pudru a nalíčených očí
 • nemít kontaktní čočky (ani 24 hodin poté)
 • netrpět alergií ani žádnou oční chorobou (oční zákal, suchý slzný kanálek, glaukom, nadměrné slzení, zánět spojivek apod.)
 • objednávat se až po plném zhojení permanentního make-upu
 • objednávat se nejpozději 2 dny před odjezdem k moři
 • objednávat se nejdříve za 1 týden po aplikaci trvalé na řasy

Vždy je důležité před aplikací dodržet výše uvedené zásady, jinak nelze řasy aplikovat nebo pouze na vlastní riziko s negarantovaným výsledkem.

A také byste ROZHODNĚ měla počítat s tím, že:

 • pokud jste pravidelně používala odličovač očí na olejové bázi, můžou prodloužené řasy držet hůře
 • konečný vzhled permanentních řas je závislý na vzhledu Vašich přírodních řas. Proto vypadá tentýž typ prodloužených řas na každé ženě jinak a vždycky originálně
 • čím jsou prodloužené řasy delší a ve větším množství, tím je větší zátěž pro přírodní řasy

Prodloužené řasy nevyžadují žádnou péči. Můžete je občas pročesat kartáčkem na řasy, ale zároveň k nim přistupovat citlivě (nemnout si oči a při sušení obličeje na řasy příliš netlačit ručníkem).

Jak se chovat k nově prodlouženým řasám

PO prodloužení řas v dalších 48 hodinách

 • řasy nemyjte, neličte, neodličujte (řasy nesmí přijít do styku s vodou prvních 24 hodin)
 • nemněte si oči a přistupujte k řasám citlivě
 • vyhněte se styku se slzami, potem, nadměrným horkem a vlhkem (sauna, pára, solárium, bazén, atd.)
 • řasy nikdy (teď ani později) nenatáčejte kleštičkami na řasy, netrvalte a nebarvěte
 • citlivé oči mohou po aplikaci lehce zčervenat , na zklidnění je možné použít oční kapky Opthalmo Septonex
 • první noc doporučuji spát v poloze na zádech, není vhodný spánek s obličejem zabořeným v polštáři

PO dvou dnech od aplikace již smíte

 • řasy líčit i odličovat, ale pouze řasenkou a odličovačem na bázi vody (klasické řasenky na bázi oleje, voděodolné řasenky, odličovače na bázi oleje nebo odličovací ubrousky ničí spoje!!!)
 • řasy pročesávat kartáčkem na řasy
 • vykonávat své oblíbené aktivity (sauna, solárium, bazén....), ale vždy myslete na to, že i zde platí ono známé: "Všeho s mírou!"

Péče o řasy

 • v okolí řas nepoužívejte kosmetické produkty obsahující oleje
 • na oční okolí používejte pouze bezolejová odličovadla na vodní bázi
 • make-up z očí je potřeba odstraňovat šetrně
 • vyhněte se mechanickému působení: mnutí oka, spaní obličejem do polštáře či otírání ručníkem
 • řasy udržujte neustále čisté, dle potřeby promyjte vodou, nechejte volně uschnout a poté pročesejte kartáčkem
 • v případě potřeby použití řasenky je nutné používat speciální řasenku na prodloužené řasy


Řasy vydrží krásné podle přístupu zákaznice, správné péče o řasy, kvality a typu vlastních řas, dodržování zásad (nesahat si na řasy, nelíčit je a zbytečně je nezatěžovat).

Doplnění řas

Doplění syntetických řas se většinou provádí po 3 - 4 týdnech pro optimální efekt prodloužených řas.

Trvanlivost lepidla, které používám je 5 - 9 týdnů, nebo-li celý cyklus růstu řas, ale to neznamená, že budete chodit na doplnění po takto dlouhé době, jelikož se Vaše řasy přirozeně obměňují a vypadávají spolu s nalepenými syntetickými řasami.

Když roste vlastní řasa, nalepená řasa se posouvá s ní. Je zcela běžné, že poté syntetická řasa vypadne společně s vlastní řasou. Vlastní řasy totiž rostou, vypadávají a obnovují se stejně jako vlasy. Není tedy třeba se děsit, pokud řasy budou samovolně odpadávat s vlastními řasami. Jedná se o přirozený jev. Tato řasa se obnoví a znovu se na ni nalepí řasa syntetická.

Klamavé reklamy

V reklamách vídám informace, že prodloužení řas vydrží 2 - 3 měsíce. Část prodloužených řas může vydržet i přes dva měsíce, ale záleží na životním cyklu řas, který v průměru činí 60 dnů. Na začátku prodlužování nemůžu zkrátka vědět, která řasa vyrostla včera a která zítra vypadne. První řasa Vám může vypadnout již po prodloužení, když odejdete ze salonu. Ve většině případů 40 - 50 % řas vypadne mezi 3. - 4. týdnem po prodlužování, což u zákaznic neznalých pravdivých informací způsobuje určité rozčarování, protože v reklamách jim slibovali 2 - 3 měsíce. Proto se opakovaná korekce doporučuje za 3 - 4 týdny.

Odstranění prodloužených řas

Permanentní řasy doma nikdy násilím neodtrhávejte, abyste si nevytrhly i vlastní řasu. Na odstranění přijďte ke stylistce, která řasy bezpečně a bezbolestně odstraní pomocí speciálního "odstraňovače", který rozpustí lepidlo a umělé řasy se pouze setřou. Po odstranění umělých řas zůstanou Vaše přirozené řasy absolutně nepoškozené.

Stav vlastních řas po odstranění řas prodloužených

Po úplném odstranění prodloužených řas se mohou vlastní řasy zdát krátké či řídší. Mohou vypadat lehce oslabeně, podobně jako třeba vlasy po melíru.

Je třeba si uvědomit, že jste si nošením prodloužených řas zvykly na řasy husté, výrazné a dlouhé a po jejich odstranění můžete mít tedy nepříjemné pocity ztráty řas. Do 2 měsíců budou však vlastní řasy stejně dlouhé a husté jako před aplikací prvního setu a opět si na jejich vzhled zvyknete.

Líčení prodloužených řas

Líčit se můžete zcela běžně dle svých zvyklostí. Jediné omezení je u používání krémů a řasenek. Doporučuji nenanášet na řasy žádné krémy a nepoužívat voděodolnou řasenku, protože ta se musí odličovat olejovou složkou a ta rozpouští spoje. Řasenku používejte u horních řas pouze na konečky, nikoliv po celé délce. Na spodní řasy můžete řasenku aplikovat po celé délce. Také máte možnost zakoupit speciální řasenku na prodloužené řasy, kterou můžete aplikovat bez omezení po celé délce prodloužených řas. Při odličování raději vůbec nepoužívejte vatové tampóny (vlákna se mohou chytat do spojů, což může výrazně zkrátit životnost permanentních řas). Při odličování tedy postupujte tak, že si odličovač kápnete na prsty a jemnými pohyby vetřete mezi řasy. Poté řasenku opláchněte vodou a je hotovo. Používejte bezolejové a bezglykolové přípravky. Řasenky a mýdla na hygienu řas můžete zakoupit přímo u mě. 

Při prodloužených řasách se nedoporučuje používat cokoliv s olejovou složkou, protože oleje rozpouští spoje řas a řasy potom odpadávají. K odličování je vhodné používat speciální odličovače očí.

Každopádně vždy s použitím řasenky si buďte vědoma faktu, že při odličování odlíčíte i část adheziva a tím i pár řas.

Alergická reakce po prodlužování řas

V některých případech se může po prodloužení řas vyskytnout krátkodobá alergická reakce v podobě svědění víček, která natečou a můžou se olupovat. Pravděpodobně se jedná o alergii na lepidlo, které se používá při prodlužování.

Jestliže je alergická reakce neúnosná, dostavte se co nejdříve na odstranění prodloužených řas.

Nejčastější chyby při prodlužování řas

Umění techniky prodlužování řas je naprostý základ! Není možné kvalitně prodlužovat, pokud neovládáte správnou techniku. Přesto, že v dnešní době je prodlužování řas nesmírně populární a nabízí to čím dál více salónů, je stále málo opravdu dobrých řasových stylistek. Často se v salonech setkávám, že čas je na úkor kvality. Velmi mě znepokojuje, že jiné řasové stylistky svoji práci odbydou jen proto, aby co nejvíce zkrátily čas služby a tím pádem obsloužily více zákaznic. Proto si můžete být jisti, že udělám maximum pro to, aby jste odešli spokojeni.

Na trhu jsou volně dostupné materiály k prodlužování řas, což vede k tomu, že řasy zkouší lepit i naprostí amatéři bez jakéhokoliv proškolení.

Nejdůležitější je, aby každý stylista přistupoval ke svoji práci zodpovědně a poctivě! Důležité je mít na paměti, že pracujeme s očima. Oči jsou nejdůležitější smyslový orgán!

Umělá řasa nalepená na víčku

Za prvé, lepidlo určené k prodlužování řas není určeno ke kontaktu s kůží a za druhé, taková řasa bude způsobovat pocit těžkosti a tlaku kvůli kapce lepidla na víčku. Takto nalepené řasy budou vždy způsobovat nepohodlí při dotyku s víčkem, nebo např. umělé řasy budou píchat do víčka. Dokonce může vzniknout až zarudnutí a svědění víčka. Správně nalepené řasy musí být aplikovány ve vzdálenosti 0,5 až 1 mm od víčka.

Umělá řasa nalepená pouze střední částí

Takové nalepení způsobí nepevný spoj u kořínku řasy a díky tomu vznikne volný konec, který visí ve vzduchu. Při dotknutí řas se tyto nenalepené konečky budou napichovat na víčko a především takto nalepené řasy se brzy odlepí. Správně aplikovaná řasa musí být přilepená k přírodní řase od kořínku ke středu.

Chybná je také domněnka, kdy se řasové stylistky snaží řasu nalepit po celé délce. Přírodní řasy nemají většinou dokonalý tvar a směr, proto je nejdůležitější pouze spoj u kořínku ke středu a další půlka řasy může směřovat někam do boku.

Několik slepených řas dohromady

Každá řasa má svůj životní cyklus a jejich slepováním mezi sebou jejich přirozený růst není možný. Takto nalepené řasy poškozují přírodní řasy a způsobují pocit nepohodlí. Tato chyba se hlavně začne projevovat po pár dnech nošení nebo až po týdnu, kdy řasy které by normálně už chtěly vypadnout tak neodpadnou, protože jsou slepené v trsu. Někdy jedna přírodní řasa drží trs několika uvolněných řas, což je velice bolestivé a nepříjemné. Projeví se to tak, že řasy drží déle, protože nevypadnou jak by měly, ale pak vypadnou a na daném místě je místo bez řas nebo s pár malinkatými řasami. Ale to nám za to přece nestojí, poškodit vlastní přírodní řasy.

Libovolně nalepené řasy bez konkrétního udaného směru

Ve výsledku takové řasy vypadají roztřepaně a neupraveně. Každá nalepená řasa by měla mít konkrétní směr.

Tloušťka umělé řasy by neměla být větší než 30% navíc oproti řase přírodní. Délka umělé řasy by neměla být větší než 1/3 až 1/2 přírodní řasy. Tyto parametry by měly byt dodrženy, aby nošení řas bylo bezpečné.

Bezpečnost používaných lepidel


Lepidla, která používám mají veškeré certifikáty a jsou testovány Státním zdravotním ústavem v Praze. Není nutné se jejich použití obávat, nedojde ke kontaktu s očima ani očním okolím. Proto vždy vyhledávejte proškoleného profesionála.